gototopgototop
آگهی
صفحه اصلی اخبار مجاهدین بیانیه ی جدید جماعت انصار الإسلام با عنوان (هذا بیان للناس)
کلام ناب

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید:

«اجر تمام اعمال زمانی که  صاحبش بمیرد، قطع می شود مگر مرابط در راه الله که عملش برایش زیاد می شود و رزقش تا روز قيامت به او داده می شود»

به روایت طبرانی

اخبار - مجاهدین

تمکین: پس از اینکه مدت زمان قابل توجهی، فعالیت رسانه ای جماعت انصارالاسلام کاهش یافته بود، شایعات و سخنان مختلفی در مورد این جماعت از جمله اخباری مربوط به بیعت این جماعت به جماعت دولت اسلامی و باقی نماندن این جماعت منتشر گردید.

این اخبار و شایعات و برخی حوادث پس از آن موجب گردید که بخش اعلام مرکزی این جماعت در صفحه رسمی جدید خود در توئیر خبر از هک شدن حساب رسمی خود توسط جماعت دولت دهد، و اخبار مربوط به بیعت به جماعت دولت اسلامی را تکذیب کند.

 

متن این بیانیه که با نام (هذا بیان للناس) در صفحه رسمی جدید توئیتر این جماعت منتشر گردیده است، به صورت زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
(هذا بیان للناس: این بیانی خطاب به مردم است)

ستایش الله را که صدق و راستی را بزرگترین منزلت و مستقیم ترین راه و روش قرار داد، که هر کس بر این راه سیر نکند از هلاک شدگان و رهنیافتگان است. و ستایش او را که مردم را به اهل صدق و اهل نفاق تقسیم نمود (لِيَجْزِيَ اللَّهُ الصَّادِقِينَ بِصِدْقِهِمْ وَيُعَذِّبَ الْمُنَافِقِينَ إِن شَاء أَوْ يَتُوبَ عَلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ كَانَ غَفُورًا رَّحِيمًا): «تا الله راستگويان را به [پاداش] راستى‏شان پاداش دهد و منافقان را اگر بخواهد عذاب كند يا بر ايشان ببخشايد كه الله همواره آمرزنده مهربان است.» (سوره احزاب)

و الله به مؤمنین امر نموده است که همراه و همگام صادقان باشند و صفات و ویژگیهای اهل نیکی را با صدق و تقوی خاتمه بخشیده است.
و ستایش او را که به کسی که با صدق سخن گوید به سبب حجتش بر دشمنش علو و برتری بخشیده است. و هر که با صدق بتازد، تاخت و تازش رد نمی شود و صدق پایه و اساس بنای دین و ستون یقین و درجه ی بعد از درجه ی پیامبران است.

و درود و سلام بر کسی که دشمنانش قبل از یارانش گواهی دادند که صادق الأمین است و هیچگاه از او کذب و دروغی نشنیده و ندیده اند و او کسی است که خبر داد: (الصِّدْق طُمَأْنِينَة ، وَ الْكَذِب رِيبَة: صدق مایه ی طمأنینه و آرامش و کذب و دروغ مایه ی شک و ریب است.) و (إِنَّ الصِّدْقَ يَهْدِي إِلَى الْبِرِّ: همانا صدق و راستی به سوی نیکی رهنمون می کند).  

در این برهه ی سخت و دشوار از تاریخ امت اسلامی که دشمن خارجی و داخلی با انواع مختلفش علیه مسلمانان گرد آمده-اند. فرد پیگیر و متابع منصف در می یابد که هر مسلمان صالح و توفیق یافته، تمامی هم و غمش کاستن ولو اندک از ظلم وارد بر مسلمان از آواره شدن و بیرون رانده شدن و مرگ از شدن سرما در چادرها و اردوگاه هاست.

و ما به عنوان جماعت انصارالسلام قبلاً بیان داشتیم که از فعالیت رسانه ای یا صدور بیانیه به سبب شرایط ویژه ی خود می کاهیم و بیشتر بر جوانب عملی ترکیز می کنیم تا سیر حرکت جماعت و تقویتش برای خدمت به عمل اسلامی و بویژه جهاد تحقیق و تأمین یابد. و در صدد این بودیم که خود را مشغول به ردود و شایعه پراکنی های رسانه ای ننمائیم. بویژه آنهایی که به مصلحت دشمنان هستند و جدایی و بیزاری را میان مسلمان و بالاخص عوام مسلمانان که برافروزانندگان جهاد و پشتیبانان امت و یاران این دین هستند، بیشتر می کنند. اما بعضی ها ما را مجبور می کنند که از سکوت خود خارج شویم و تبیین نمائیم و رد کنیم. از جمله جماعت دولت که هر چند وقت یکبار با صدور بیانیه های دروغین ادعا می کند که جماعت انصار به آنها بیعت داده است و جماعتی با نام انصار باقی نمانده و این آخرین بیانیه جماعت است.

الله متعال می فرماید: (لاَّ يُحِبُّ اللّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوَءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَن ظُلِمَ وَكَانَ اللّهُ سَمِيعًا عَلِيمًا) سوره نساء
«الله بانگ برداشتن به بدزبانى را دوست ندارد مگر [از] كسى كه بر او ستم رفته باشد و الله شنواى داناست.»

با وجود اینکه این مسأله، امر جدیدی از رفتار این قوم نیست و ما به این گونه سخنان از آنها مبنی بر اینکه جماعت انصار پایان یافت و کسی از آنها باقی نمانده است از ابتدای سال 2005 بعد از اشغال عراق تا به امروز عادت کرده ایم. گاهی می شنویم که پایان یافت و گاهی می شنویم بیعت نمود و اخیراً که آخرین آنها نبود در ماه شوال 1435 برابر با 8/2014 بیان کردند که انصار به دولت بیعت داده و چیزی از آن باقی نمانده و این را در یکی از اصدارات رسمیشان تاکید کردند.

و ما یقین داریم که دور و نزدیک و بویژه کسی که انصار و منهج انصار را می شناسد، می داند که این کلام باطل و دروغ است. و هر کس تعداد بیانیه های بیعت انصار به دولت را شنیده و شمرده باشد کذب و تناقض این ادعاها برایش تبیین می گردد، اما آنها احترامی برای عقل خوانندگان خود قائل نیستند و بلکه پیروان و خوانندگان خود را سبک مغز می انگارند.

و از اختلالات عجیب قوم این است که جماعت انصار که نزد آنها، حکمشان صحوات، مرتد و انصار بدعت است، هنگامی که برخی افرادشان به آنها بیعت می دهند، برایشان ولیمه ها و مراسم استقبال گرفته می شود و منتشر می گردد و فریب ها و خدعه های رسانه ای برای زیاد نشان دادن تعداد افراد در آن استفاده می شود و حتی افرادی در این مراسمات حاضر می شوند و در برابر دوربین ها بیعت می دهند که هیچ کس از افراد جماعت آنها را نمی شناسد و روزی از از روزها از انصار نبوده اند. عجیب و غریب است. البته غریب نیست برای قومی که تا دیروز بر کسانی مرتدین می گفتند اما امروز تنها به سبب بیعت، آنها را برادران خود می خوانند. گویی که بیعت هر آنچه قبل از خود بوده است را پاک می کند.

و این اگر بر چیزی دلالت کند، همانا بر نیروی حقی دلالت می کند که انصار آن را حمل می کند و بر درستی منهجشان دلالت می کند. و بر این دلالت می کند که دولت معتقد است به سبب نقصی که دارند، شرعیتشان بویژه در عراق کامل نمی گردد مگر زمانی که انصار الاسلام را از بین ببرند. اگرنه چرا این همه بزرگنمایی متعمدانه برای بیعت مجموعه ای از افراد که در تعداد حقیقیشان بین زیاد و کم اختلاف وجود دارد. و آنها یا مکرَه و مجبور بودند و یا تطمیع شده بودند و بر خلاف میل خود بیعت دادند و یا خود را از شر آنها حفظ کردند و برای حفظ جان خود این کار را کردند و یا اینکه مدتی بوده که انصار را ترک گفته بودند و از جهاد نشسته بوند و سایرین را از جهاد باز می داشتند، اما روزی از روزها و چند سال پیش از انصار بودند. حال آنکه این مراسم استقبال و بیعت بگونه ای می نماید که گویی تمامی امت به آنها بیعت داده است.

و ما به همه مسلمانان و مجاهدان جماعت انصارالاسلام تأکید می کنیم که شایعه ی بیعت ما به جماعت دولت تماماً عاری از صحت است.

و همانا شرع و واقع و دلایل واضح و مسلمانان صالح و جماعتهای سنی مجاهد نزدیک به ما و کسانی که در میانشان زندگی می کنیم و خود را در هم و غمّشان شریک می دانیم و همراه آنها سختی های راه را بر دوش گرفته ایم گواهی می دهند که جماعت انصار در ارض واقع موجود است.

ولیس یصحّ في الأفهام شئٌ       إذا احتاج النّهار إلی دلیلٍ
اگر اینگونه بود که روز برای وجود به دلیل نیاز داشت، دیگر هیچ چیز برای فهم ها قابل اثبات نبود

و همانا جماعت همچنان بر عهدی که امامان و فرماندهانش و کسانی که زیر پرچم آن خونشان جاری شد و کسانی که در زندانهای طواغیت و زیر شکنجه مرتدین و کافران، همچنان ثابت قدم هستند، متمسک و پایند است. و بر ظلم ظالمان و تسلط اهل غلو و بغی و هوی و هوس صابر است و همچنان به اذن الله پرچم پاک و خالص و مستقیم بر مبنای آنچه که امت اسلام از ثوابت بر آنها اجماع کرده است، را برافراشته است.

و به همه آنها بشارت می دهیم که ما همانگونه هستیم که قبلاً ما را می شناختید، و همانگونه که پروردگار بلند مرتبه به فضل خود ما را حفظ کرد و در طول تمامی این سالها و با وجود فشارها و پیشنهادهای اغوا کننده آن هم در زمانی که در نهایت نیاز بودیم، به سوی طرحها و جریانهای تفریط نلغزیدیم، پس به حول و قوت الهی به سوی جریانهای افراطی نیز نمی لغزیم. جریانهایی که علماء عامل امت بر بطلان آنها گواهی داده اند و بیان نموده اند که این جریان برای هیچ یک از مسلمانان الزام آور نیست و ما قومی هستیم که اهل اتبّاع و پیروی هستیم و نه اهل بدعت و نوآوری. و هر اندازه که وعده و وعید بزرگ باشد مادامی که بر اساس حنیفیة ی سمحه ای (حق گرای آسان) نباشد که خاتم پیامبران صلی الله علیه و سلم با آن آمده است.

با این توضح که این بیان ما برای اعضای دولت نیست، کسانی که تصمیم گرفته اند که هر چه بر باب میل و هوسشان نباشد آن را تکذیب کنند و نسبت به آن استکبار ورزند حتی اگر حق محض باشد. و هر آنچه از غیر طرف خودشان صادر شود نسبت به آن کر و لال و کور هستند حتی اگر صدق باشد و حتی اگر علمای عادلی که طبق تفسیر راجح اولوالامر هستند، آن را گفته باشند، علمائی که امت بر امامتشان گواهی داده است.

بله این بیان ما خطاب به کسانی است که به امر ما اهتمام می ورزند و از اوضاع ما می پرسند و امور ما برایشان اهمیت دارد و اخبار ما را پیگیری می کنند و دوستدار ما هستند تا اینکه نسبت به اوضاع ما با بینه و یقین آگاهی یابند.

و نیز تا اینکه کسی فریفته نشود و شایعات و دروغها و اراجیفی که دشمنان ما منتشر می کنند را تصدیق نکند. پس ما اولین کسانی نیستیم که مورد دروغ و افترابستن و حمله های رسانه ای واقع می شویم و کسانی که خون پاک اولیای الله سبحانه و تعالی را می ریزند از دروغ بستن ابایی ندارند و دروغ از آنها عجیب نیست.

و راست گفت آنکه گفت: این قوم شرّ موجود در فرقه های مخالف اهل سنت را جمع نموده اند و چیزی از شر را باقی نگذاشته اند بلکه حتی در ویژگیها و اوصاف جدید از آن فرقه ها پیشی گرفته اند، ویژگیها و اوصافی که در کتب فرق ذکر نشده اند و بیشتر خوبیهای آن فرقه ها را نیز ترک گفته اند.

اگر نه این امر شنیع و قبیح و این سابقه خطرناک که حتی دشمنان اسلام (که ادعای حدی از اعتبار و مصداقیت را دارند) تا به امروز آن را انجام نداده اند، چگونه تفسیر می شود؟ نفوذ به حسابهای رسمی جماعتها و هک کردن آنها و جعل کردن بیانیه ها ضد خود جماعت و به نفع دولت و سکوت  و اقرار باقی افراد آنها، آن هم از طرف مردمانی که ادعای وصایت و سرپرستی و ولایت بر امت دارند و معتقدند که بر همه امت حق اطاعت دارند. و این بیانه ها را در اصدارات خود منتشر می کنند. آیا دروغ گفتن به همه امت اسلامی و فریب دادنشان به این مساله که انصار به آنها بیعت داده اند و هک کردن حساب رسمی آنها، آیا این کارها در سیاست (أن الحرب خدعة: همانا جنگ خدعه و فریب است) داخل می گردد؟ آیا مقصود از این سیاست فریب دادن مسلمانان است؟ آیا همانگونه که اهل علم بیان داشته اند نسبت دادن قول به قائلی که آن را نگفته است، دروغ صریح نیست؟ آیا کذب و افتراء از موجبات اسقاط عدالت و مروت نیست و آیا مانع قبول شهادت و گواهی نیست؟ آیا اصل در مسلمان صدق در قول و عمل نیست؟ یا اینکه ما در زمانه ای هستیم که دروغگو تصدیق می گردد و راستگو تکذیب؟

آیا مردم چشم و عقل ندارند که راست و دروغ را از هم بازشناسند؟ و آیا نزدیکی به الله و سعی برای تمکین دینش با دروغ بستن و بهتان بر بندگانش صورت می گیرد؟

و ما الله را سپاس می گوییم که بصیرت و شناخت منهج این قوم را از خلال کلام و نتایج کارها و تصرفاتشان به ما عنایت داشت. و اگر آنها بر هدایت بودند یا مردی رشید و هدایت یافته در میانشان بود این عمل زشت واضح و سکوت و اقرار آن را بر آنها انکار می نمود. و سپاس مخصوص الله است که کارهای بد آنها به ما طمأنینه و ثبات و یقین بر چیزی که بر آن هستیم می بخشد.

و برای توضیح بیشتر موقف و موضع خود، موارد زیر را خطاب به خواننده ی منصف گرامی و برادرانمان مجاهدان جماعت بیان می داریم:
اولاً: ما صاحبان قضیه ای هستیم که به آن ایمان داریم و بر آنچه بر دوش داریم و حمل می کنیم اعتقاد و یقین داریم – و ادعا نمی کنیم فقط ما حامل آن هستیم – و طبق منهج سلف گرامیمان عمل می کنیم.

و به قیل و قال و هر آنچه گفته می شود التفاتی نمی کنیم و خود را هم سطح کسانی که اینها را می خواهند نمی گردانیم. کسانی که نصیبی از مصداقیت و اعتبار ندارند که از از دست دادنش بترسند و از اعمال بدشان ابایی ندارند. و از نشانه های دینمان و نشانه مسلمان سنّی صالح ترک جدل و مشغول شدن به اصلاح و بنا است.

دوماً: با وجود اینکه می گوییم و تاکید می کنیم که ما به هیچ احدی بیعت نداده ایم، در عین حال هر طرح و مشروعی که به اجتماع امت و تحقیق وحدت - وحدت دلها قبل از اجتماع بدنها- خدمت کند را تائید می کنیم مادامی که طبق ضوابط شرع از کتاب و سنت با فهم اوائل امت باشد و اهل علم عادل بر آن گواهی دهند و آن را تائید نمایند. این امر (یعنی آمادگی برای وحدت) را در سیره ما کسی جز جاحد حق انکار نمی کند. و هر کس پیگیر و متابع سیره ی انصار از زمان پیدایش تا امروز بوده باشد و یا در آن تأمل کند، آن را به عینه می بیند.

سوماً: خطاب به هر کس که می خواهد موقف و موضع ما را نسبت به دولت و بیعت به آن بداند، اعلام و تببین می کنیم که ما همه ی این مدت به سبب مراعات حمله و هجوم روافض و غیرآنها علیه مناطق اهل سنت در این زمینه سکوت کردیم، اما آنها ما را مجبور کردند که از سکوت خود خارج شویم.

در نتیجه می گوئیم: اولاً از منهج و راه و روش ما است که خود را از امت و بویژه علمای عامل جدا نمی دانیم. علمائی که به امامت آنها گواهی داده شده، کسانی که در هر نازله و اتفاقی که برای امت روی داده، قول حق و روشنگری واضح را بیان داشته اند و همواره همراه حق بوده اند. و هر کس علیه ما ادعایی غیر از این دارد بین ما و او قضاوت شرع، داور است.

و اگر بگوئیم ما آگاه ترین و داناترین مردمان نسبت به دولت و رفتار فرماندهانش و منهجش هستیم، اشتباه نگفته ایم. و از فضل الله بر ما این بوده که اولین کسانی بودیم که نسبت به سرانجام کارهای آنها هشدار دادیم در حالی که مردم بعد از مدتی زیاد و پس از اینکه مصیبت ها فزونی یافت این امر را درک کردند. و همچنان بسیاری از نامه نگاریهای ما خطاب به بسیاری از خوبان که برهه ای از زمان فریب آنها را خوردند، باقی مانده است. کسانی که به آنها شرعیت بخشیدند و با شمشیر خطابات تأییدشان ما را کشتند تا اینکه اخیراً آنچه ما از قبل هشدارش را می دادیم به خود این خوبان نیز رسید، اما آن زمان به ما گوش نمی دادند.

و اگر مردم بازگردند و آنچه را که ما از ابتدای شروع جهاد در عراق می گفتیم را بخوانند، گمان می کنند که ما از واقع امروز سخن می گوئیم. و اگر ما آن زمان که حالشان را می دانستیم و بیشتر غیر ما آن را نمی دانستند، از اجتماع با آنها امتناع می ورزیدیم، محال است که با آنها جمع شویم در حالی که آنها بر این حال و وضع هستند و بر کارهای خود مُصر هستند –منظور جمع شدن به عنوان جماعت انصار است و نه افرادی که جدا شدند و به سوی آنها رفتند – .  چگونه با آنها متحد می شویم حال آنکه اهل علم معاصر بر این نازله چنان اجماع بی نظیری کرده اند که بسیار نادر است که بر مساله ای دیگر همچون این مساله بر قولی واحد اجماع کنند و آن قول، عدم جواز پیوستن به دولت و حرمتِ ماندن با آنها و یاری دادنشان در قتال با مسلمانان است. الله متعال می فرماید:

(وَمَن يُشَاقِقِ الرَّسُولَ مِن بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُ الْهُدَى وَيَتَّبِعْ غَيْرَ سَبِيلِ الْمُؤْمِنِينَ نُوَلِّهِ مَا تَوَلَّى وَنُصْلِهِ جَهَنَّمَ وَسَاءتْ مَصِيرًا) سوره نساء
«و هر كس پس از آنكه راه هدايت براى او آشكار شد با پيامبر به مخالفت برخيزد و [راهى] غير راه مؤمنان در پيش گيرد وى را بدانچه روى خود را بدان سو كرده واگذاريم و به دوزخش كشانيم و چه بازگشتگاه بدى است.»

این قرار و تصمیم رسمی جماعت أنصارالإسلام است و هر که از ما خارج شود و به آنها بپیوندد سخنش ما را ملزم به چیزی نمی کند کما اینکه شرعاً و عرافاً معلوم است.

چهارماً: این شایعه ها ضد انصار خاتمه نمی یابد. پس بزرگتر از آن را نیز عجیب مپندارید. بویژه اینکه اغلب کسانی که صفوف ما را ترک کردند از روی هوی و هوس و ادعاهای واهی بوده و یا بر اساس اسبابی بوده اند که دلیل شرعی نبوده اند. و با پیگیری و استقراء رفتار و سلوک آنها برای ما مشخص گردیده است که تا زمانی که در جماعت انصار رگی می جنبد و چشمی می بیند، آتش هوا و هوس آنها خاموش نمی گردد و شیطانشان خسته نمی گردد و عورت سوء کردارشان را پوششی نیست. پس از هیچ تلاشی برای طعنه زدن و بهتان زدن و از بین بردن انصار فروگذار نمی کنند و بر این گفته خود شواهد و ادلّه داریم.

پنجماً: عمر دروغ کوتاه است و هر اندازه هم که طول کشد در نهایت طبع سلیم و فطرت پاک از آن بیزاری خواهد جست. و فریب برخی از مردم برای مدتی از زمان امکان پذیر است اما فریب همه ی مردم و ارائه ی غیرحقیقت به آنها تا ابد محال است. بویژه بر کسانی که برای عقل خود ارزش قائلند و راضی به تقلید نیستند و عادتشان تحقیق و تبیین است.

ششماً: حق بوسیله مردمان شناخته نمی شود، همانگونه که علی رضی الله عنه هنگامی که حارث بن حوط لیثی پس از واقعه جمل و کشته شدن زبیر و طلحه رضی الله عنهما به وی گفت: ای امیرمومنان آیا گمان می کنی که ما گمان می کنیم طلحه و زبیر رضی الله عنهما بر گمراهی بودند حال آنکه آن دو از عشره بشارت داده شده به بهشت بودند؟!

که علی رضی الله عنه کلام مشهورش را گفت و فرمود: ای حارث، دچار لبس و اشتباه شده ای، حق بوسیله ی افراد شناخته نمی شود، بلکه این افراد هستند که به وسیله ی حق شناخته می شوند، حق را بشناس، اهلش را خواهی شناخت.

و معنی این است که حق و باطل از روی قوت و ضعف شناخته نمی شوند، بلکه از کتاب الله و سنت صحیح رسول الله صلی الله علیه و سلم شناخته می شوند.

و مسلمان همراه حق است اگر چه به سبب ابتلاء و آزمایش و پاک شدن صف از مرحله ضعف عبور کند، و همراه باطل نیست اگر چه باطل قوی و ظاهر باشد. و هر کس اینگونه باشد (یعنی همواره همراه قوی و ظاهر باشد) در واقع بر منهج و راه و روش ابن سلول است که پس از جنگ بدر که نیرو و قوت مسلمانان را دید از روی نفاق اسلام آورد یا بر منهج قوم فرعون است آن هنگام که گفتند: (لَعَلَّنَا نَتَّبِعُ السَّحَرَةَ إِن كَانُوا هُمُ الْغَالِبِين): «بدين اميد كه اگر ساحران غالب شدند از آنان پيروى كنيم». و منهج و راه و روش مسلمان همانگونه است که فضیل رحمه الله گفت: «با حق باش اگر چه سالک کم باشد و از باطل اجتناب کن اگر چه هلاک شونده زیاد باشد و از بزرگترین کرامات، استقامت و پایبندی بر توحید است.»

هفتماً: از نشانه های خذلان بنده و داخل شدنش در هوی و هوس این است که خود را مشغول به بازداشتن مسلمانان مستقیم از اهل علم و مجاهدان بگرداند و بوسیله باطل آنها از طاعت الله باز بدارد و جمعشان را متفرق کند و میانشان اختلاف و انشقاق و نفاق بیفکند.

از الله سبحانه و تعالی می خواهیم که ما را این امور حفظ فرماید و خاتمه ما را خیر بگرداند.

بارالها امور برادران مسلمان و مجاهدمان و عموم امت مسلمان، بویژه مستضعفان و آوارگان و بیرون رانده شدگان و کسانی که از سرمای سخت زمستان در چادرها و خیمه گاهها در رنجند را آسان بفرما. و یاور و ناصر و تائید کننده آنها باش و زخمیهایشان را درمان فرما و مریضانشان را شفا ده و مرده هایشان را رحمت فرما و اسیرانشان را رهایی بخش و جانشین آنها در میان اهلشان باش ای پروردگار جهانیان، و ما را مایه صلح و سلامت بر اولیای خود و جنگ علیه دشمنانت قرار ده.


و صلّی الله علی نبینا محمد وعلی آله و أصحابه ومن تبعهم بإحسانٍ إلی یوم الدین

بخش اعلام مرکزی جماعت انصارالاسلام

19ربیع الأول 1436 برابر با 10 ژانویه 2015


برای دریافت بیانیه اصلی به زبان عربی اینجا کلیک کنید.

 

HEADER  

 
# أبن عبدالرحمن الأثري دوشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۳
الله اکبر و العزة لله و لرسوله و للمؤمنین
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# ابومصعب سلفی سه شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۳
السلام علیکم
برادران منظور از "خوبان" فرماندهان جماعت القاعده هستند؟.برداشت من اینگونه بود که گویا جماعت انصار اونها رو خطاب قرار داده و نامه نگاریها رو برای اونا و در راسشون شهید اسلام شیخ اسامه و امام ایمن الظواهری انجام دادند؟.
والله اعلم
به هر حال اونها همه رو فریب دادند و به نظرم همین که همه متوجه شدند خودش بسیار خوبه.
و واقعا زیبا گفتند.در هیچ زمانی علماء امت اینچنین بر موضوعی توافق نکرده بودند.
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# یوسف سه شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۳
و علیکم السلام و رحمة الله
بله برادر عزیز منظور از خوبان فرماندهان جماعت القاعده بودن.
من خودم قبل از شروع اتفاقات سوریه چنیدین بیانیه رسمی از جماعت انصار خطاب به شیخ ایمن الظواهری دیده بودم که از ظلم جماعت دولت و کشتن افراد انصار شکایت کرده بودن.
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# مبارز چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۳
قبل از جنگ سوریه که جماعت دولتی وجود نداشت!!!!!!!!!! !!!!
معلوم نیست شما با چه عینکی نگاه کردی که دیدی!!!!!!!!!!!
والله اعلم
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# یوسف چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۳
سلام علیکم
برادر مثل اینکه شما از برادرهای جدیدی هستید که اخبار جهادی رو پیگیری می کنید.
قبل از جنگ سوریه جماعت دولت اسلامی عراق وجود داشت و در عراق فعالیت می کرد.
جماعت دولت اسلامی عراق (دولة العراق الاسلامیة) از سال 2006 تشکیل شده بود. ضمناً من بدون عینک دیدم.
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# mohamadfarooqtavhid چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۳
سلام علیکم سبحان الله عجب زمان سختی است ازپیامبرت دفاع میکنی بهت میگن تندرو بهت میگن وحشی سبحان الله مسلمانان چقدرذلیل هستند همین مسلمانان هستند که تظاهرات کردند ومی گفتند همه شارلی هستیم استغفرالله یعنی شماهم همین توهینات راقبول دارید زمانی است که اگریک مسلمان دریک روستای دورافتاده درچین یک نفر رابکشد میشه سرتیتراخبارها ولی اسد درسوریه ,سیسی درمصر, یهوددرقدس وده ها کشوردیگر روزها صدها مسلمان راقتل عام میکنند یک شبکه هم بحث نمیکند تلویزیون روشن میکنی ناسزا میگن به اسلام روزنامه میخوانی کاریکاتور پیامبر اینترنت میری همونطور توکشورتم که هیچ یاالله هرروزنیست که زخم های امت اسلامی تازه وتازه تر نشود سبحان الله
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# ابوبصیر الاثری چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۳
با عرض سلام خدمت مدیریت سایت وکاربران عزیز
برادران عزیز آیا وقت این نرسیده که به جای پرداختن به موضوعات حزبی برای بلند کردن صدای توحید تلاش بیشتری انجام بدیم
من خود به شخصه وقتی کامنتهایی برادران ابن عبد الرحمن وابو مصعب را میبینم ناراحت می شوم
چرا که به جایی این همه تلف کردن وقت می توانند پیامهایی علمی قرار دهند که امثال من بدانها احتیاج دارند.
وسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# أبن عبدالرحمن الأثري پنجشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۳
علیک السلام و رحمة الله
برادر بزرگوار ابوبصیر الاثری الله به شما طول عمر پر برکت عطا کند.
برادر بزرگوارم تعلیقات من و برادر ابو مصعب در این سایت بر دولت اسلامی چیزی نیست الا امتثالی به منهج سلف صالح، و شما هم همانطور که از اسمتان پیداست اثری هیستید یعنی پایبند به اثر سلف صالح به همین خاطر اثری را از سلف صالح برای شما و سائر برادران نقل میکنم إن شاءالله مثمر ثمر بواقع گردد.

قال محمد بن سهل البخاري: كنا عند القرباني-رحمه الله- فجعل يذكر أهل البدع فقال له رجل لو حدثتنا كان أعجب إلينا فغضب وقال كلامي في أهل البدع أحب إلي من عبادة ستين سنة
محمد بن سهل بخاري گويد: نزد «قرباني» بوديم، شروع كرد عليه اهل بدعت حرف زدن؛ يكي گفت: اگر حديث مي گفتي بيشتر خوش داشتيم، «‌قرباني» به خشم پاسخ داد: ‌گفتار عليه اهل بدعت را از عبادت شصت ساله بيشتر دوست دارم.

التماس دعا
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# ابوبصیر الاثری پنجشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۳
سلام علیکم
به نظر من وظیفه ی مسلمانان نسبت به مسائل دوله که به اصلاح بینجامد از دو حالت بیشتر نیست.
۱-وظیفه ی علماء(نصیحت):که هر کدام با توجه به سیاست خاص خود مشغول به انجامش هستند.
۲-وظیفه ی یکایک مسلمین: که دعایی وحدت صفوف و هدایت واصلاح ونصرت از جانب الله متعال برایشان برای غالب شدن بر کفار است.
اما آنچه من در این فضایی پر از فساد وخرافات وپر از نفرت از اسلام وتوحید احتیاج دارم بحثهایی مفید توحیدی از مقالات وکتب علمایی امت است که با کمکشان به عقیده ی گوارایی اسلام تمسک جسته و از این فضایی پر تنش دور شوم و چگونگی چنگ زدن به عروة الوثقی را از شما اساتید عزیزم آموخته وبه اطرافیانم نیز بیاموزم.
وسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته.
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# بنده ی خطا کار شنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۳
السلام علیکم. آیا برادران ما نباید به یاری گروه انصار بریم؟؟؟؟
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# بنده ی خطا کار يكشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۳
السلام علیکم.

آیا برادران وقت آن نیست که به یاری برادرانمان در انصار بشتابیم؟؟؟؟
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# هورامان يكشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۳
والله ادم نمیدونه چی بگه بعضی حرفاتون خیلی خنده داره همین بعدشم به قول خودتون معیار شناخت علما حق هستش نه بر عکس در حالی که شما به اون ادعا مکنید از کی تا حالا حکم خدا شده شر از خدا بترسید حداقل شما که غرور دارید حق رو ناحق نکنید
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# مجاهد ایرانی چهارشنبه, ۰۶ اسفند ۱۳۹۳
سلام ب خدمت برادران بزرگوار سایت تمکین
برادران جماعت دولت واقعا از حد خودش تجاوز کرده نیرنگ و فریب این جماعت از صدق و راستگوییش پیشه گرفته وظلم و کشتار مسلمانان توسط اونها باطل بودنشونو اثبات کرده و حکم علمای جهادی در مورد اونا روشنه اما ب الله قسم که حرف زدن نه با افراد این جماعت بلکه سخن گفتن با طرفدارانشان هم همان حرف زدن با دیوار است چون تأسب چشم و گوش اونها رو بسته
الله تمام جماعات جهادی را ک برای نصرت دین میجنگند را ثابت قدم کند و ب راه راست و پیروی از کتاب و سنت هدایت کند و تمام مسلمانان را از غلو و زیاده روی پاک بدارد
Reply | Reply with quote | Quote
 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH