gototopgototop
آگهی
صفحه اصلی اخبار مجاهدین بیانیه جماعت أنصار الإسلام در مورد اتفاقات اخیر در حومه ی شمالی حلب
کلام ناب

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید:

«اجر تمام اعمال زمانی که  صاحبش بمیرد، قطع می شود مگر مرابط در راه الله که عملش برایش زیاد می شود و رزقش تا روز قيامت به او داده می شود»

به روایت طبرانی

اخبار - مجاهدین

تمکین: پس از تجاوز نیروهای گروه دولت اسلامی به چند روستای تحت تسلط مجاهدان در شمال حلب و کشتار برخی از مجاهدان، جماعت انصار الاسلام با انتشار بیانیه‌ای دیدگاه خود را در مورد اتفاقات اخیر در حومه ی شمالی حلب اعلام کرد. متن کامل بیانیه که در صفحه رسمی توئیتر این جماعت منتشر شده است به شرح ذیل است.

 

پرچم جماعت أنصار الإسلام


بسم الله الرحمن الرحیم

ستایش الله را که بر اهل سنت، دینی را منت نهاد که به وسیله ی آن از سایر ملتها و فرقه ها و اهل هوا و هوس، متمایز گشتند و درود و سلام بر رسول الله، کسی که همانگونه که الله وی را امر نموده بود، همت و اراده ی اصحاب و یارانش را در زمان سختی ها برمی انگیخت. تا صادق و راستگو از دیگران بازشناخته شوند. و آزمایش و امتحان الهی این بود که با یک حادثه ی یکسان اقوامی را بلند می نمود و گرامی می داشت و دیگران را خوار می نمود.

الله متعال می فرماید: «‏وَمَنْ يُشَاقِقِ الرَّسُولَ مِنْ بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُ الْهُدَى وَيَتَّبِعْ غَيْرَ سَبِيلِ الْمُؤْمِنِينَ نُوَلِّهِ مَا تَوَلَّى وَنُصْلِهِ جَهَنَّمَ وَسَاءَتْ مَصِيرًا‏» سوره نساء 115
«و هر کس پس از آنکه راه هدایت برایش آشکار شد با پیامبر به مخالفت برخیزد و (راهی) غیر راه مؤمنان در پیش گیرد وی را بدانچه روی خود را بدان سو کرده واگذاریم و به دوزخش کشانیم و چه بازگشتگاه بدی است.»
پیامبر صلی الله علیه و سلم می فرماید: «وَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ لَتَأْمُرُنَّ بِالْمَعْرُوفِ وَلَتَنْهَوُنَّ عَنِ الْمُنْكَرِ، وَلَتَأْخُذُنَّ عَلَى يَدَيِ الْظالم، وَلَتَأْطُرُنَّهُ عَلَى الْحَقِّ أَطْرًا، أَوْ لَيَضْرِبَنَّ اللَّهُ بِقُلُوبِ بَعْضِكُمْ عَلَى بَعْضٍ، ثمَ لَيَلْعَنَنَّكُمْ كَمَا لَعَنَ مَن قَبلَکُم »

«سوگند به ذاتی که جانم در دست اوست، همانا به کارهای پسندیده امر نموده و از کارهای ناپسند منع می کنید و دست ظالم را می گیرید و او را به سوی حق می کشانید، یا حتماً خداوند به وسیله ی دلهای بعضی از شما دلهای بعضی دیگر را می زند و تحت تأثیر قرار می دهد. و سپس شما را لعنت می نماید همچنان که بنی اسرائیل را لعنت نمود.»

و از عبدالله بن مسعود روایت است که گفت: پیامبر صلی الله علیه و سلم فرمود: «...وَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ، لَتَأْمُرُنَّ بِالْمَعْرُوفِ وَلَتَنْهَوُنَّ عَنِ الْمُنْكَرِ، وَلَتَأْخُذُنَّ عَلَى يَدَيِ السّفیهِ أو يَلْعَنَكُمْ كَمَا لَعَنَهُمْ »
«سوگند به ذاتی که جانم در دست اوست، همانا به کارهای پسندیده امر نموده و از کارهای ناپسند منع می کنید و دست سفیه و نادان را می گیرید، یا خداوند شما را لعنت می نماید همچنان که بنی اسرائیل را لعنت نمود.»

در زمانی که هنوز شادی امت از پیروزی های اخیر علیه دشمنان الله کامل نشده بود، اتفاقی که قابل انتظار بود، به وقوع پیوست. اتفاقی که از جماعت بغدادی امر جدیدی نیست. و بر مبنای تأویلات باطل و فاسد خود به مجاهدان در حومه ی شمالی حلب غدر و خیانت کردند و از پشت به آنها خنجر زدند.

و مصیبت این امت است که سنت عبرت گرفتن از گذشته در آن فراموش گشته است. و مسلمانان به قضایا و امور اساسی امت، حق شایسته و درخور خود را نمی دهند، مگر بعد از اینکه آتش همان مصائب دامن آنها را می گیرد. و این ناشی از ضعف ولاء ایمانی و تقوا و کمبود بصیرت است. و این بر خلاف مقتضیات یک جسم واحد بودن امت است. در نتیجه عموم امت و بویژه اهل شام را فرا می خوانیم که موقف و رویکردی مورد رضایت الله سبحان اتخاذ کنند و به دفاع در برابر مهاجمی که یورش و حمله کرده برخیزند. و کسانی که به آنها حمله شده است، را یاری دهند.

موقف و رویکرد جماعت أنصار الإسلام همان است که قبلاً در تمامی نوازل و بلایا آن را اعلام داشتیم و آن همان موقف امت اسلامی (اهل سنت) و بویژه اهل علم معتبر آن است. و می گوییم که سبب اغلب بلاها در این گونه رویدادها و نوازل، افراط و تفریط در برپایی حدود الله متعال و پیروی از هوی و هوس است. و عدل و وسط در بین این دو، اصل و راه حل است.

لذا بیان می داریم؛ اگر این حرکت و اقدام اخیر جماعت بغدادی با رویکردی قوی و حقیقی برای مقابله با دشمنیشان پاسخ داده نشود، این اقدام آنها شروعی می گردد برای سرانجامی سوء، مگر اینکه الله به لطف خود چیز دیگری اراده کند. و حق این است که بهترین وسیله برای دفاع، هجوم و حمله و از بین بردن شبهاتشان با سلاح حق شرعی و نظامی است.


و صلی الله و سلم علی نبینا محمد و علی آله و صحبه أجمعین.


جماعت أنصار الإسلام
بخش اعلام مرکزی
دوشنبه 14 شعبان سال 1436
برابر با 1 ژوئن سال 2015


لینک دانلود بیانیه به فرمت pdf و به زبان فارسی
لینک دانلود بیانیه به فرمت pdf و به زبان عربی


منبع: توئیتر رسمی جماعت انصار الاسلام
https://twitter.com/ansar_islam5

 

HEADER  

 
# مسلم يكشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۴
الله اكبر...

به امید بیرون راندن خوارج از خاک سوریه.
[img:error]


به امید پیروزی مجاهدان بر خواج دوله.
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# ابومصعب سلفی يكشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۴
و ان شاء الله نابودیشان در عراق و افغانستان
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# ابواسامه يكشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۴
اى رافضى نجس خداوندتووتمام روافض وان شاالله توسط سربازان اسلام نابودميكنه
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# ابوعبیده جمعه, ۰۵ تیر ۱۳۹۴
السلام علیکم ورحمة الله و برکاته

وب سایت وابسته به جماعت أنصار اسلام به زبان کوردی

(www.gizing.net/
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# مروان حدید پنجشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۴
پروردگارا بغدادی ضال و سفاک را بی ابروی دو عالم بگردان چون خون برادران مجاهد حماة الدار را به ناحق ریخت یارب یا رب یارب
Reply | Reply with quote | Quote
 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH