gototopgototop
آگهی
صفحه اصلی اخبار مجاهدین تشریح حدیث "لأقتلنَّهم قتلَ عاد" در برخورد با خوارج: شیخ ابوقتاده فلسطینی
کلام ناب

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید:

«اجر تمام اعمال زمانی که  صاحبش بمیرد، قطع می شود مگر مرابط در راه الله که عملش برایش زیاد می شود و رزقش تا روز قيامت به او داده می شود»

به روایت طبرانی

اخبار - مجاهدین

تمکین: همزمان با تجاوزگری پیوسته نیروهای گروه بغدادی در جای جای سرزمین های اسلامی علیه مسلمانان و گروه های جهادی، علمای ربانی امت همچون همیشه با عزم و اراده راسخ به پاخاسته و به روشنگری در خصوص فتنه بزرگ این گروه در میان واقع امروز امت اسلام پرداختند.

شیخ ابو قتاده فلسطینی ـ حفظه الله ـ در صفحه رسمی خود در توییتر به ارائه توضیحاتی در خصوص خوارج و حدیث پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم علیه آنان مبنی بر «لأقتلنَّهم قتلَ عاد» یعنی «قطعا ـ برای نابودی کامل آنان ـ به مانند قوم عاد با آنان خواهم جنگید» پرداختند.

متن کامل توییت هایی که شیخ ابو قتاده فلسطینی ـ حفظه الله ـ در این باره منتشر نمودند به شرح زیر می باشد:

چگونه این سخن پیامبر صلی الله علیه وسلم را درک نماییم آنجا که می فرمایند: لأقتلنهم قتل عاد؟

علی رغم اینکه اعتقاد خوارج از اعتقاد یهود و نصارا بدتر نیست اما با این وجود در مورد آنان چیزی را بیان می نمایند که در مورد غیر از آنان چنین بیان نمی نمایند.


آنگونه که به جنگ علیه جوارج امر می نماید، به جنگ علیه یهود و نصارا و نابودی کامل آنان دستور نمی دهد، چرا؟ این بدان سبب است که دین خوارج در خصوص مخالفان مسلمانشان، فقط کشتن است و نه چیز دیگر و این به دلیل کافر دانستن آنها است.

دین خوارج، کشتار مداوم و همیشگی مسلمانان است در حالی که این دین مسیحیان و یهودیان در هر حالتی نیست بلکه از آنها بارها و در شرایط مختلف جزیه می گیرند اما خوارج در برخورد با تو جز شمشیر راه حل دیگری نمی بینند بنابراین هر کس که چنین وضعیتی داشته باشد، تنها راه حل برخورد با او شمشیر و نابودی کامل و از ریشه کندن آن است. چرا که شر وی دفع نمی شود مگر به این شکل.

بر همین اساس هرکس، که خود من نیز از جمله آنها هستم، بگوید: «با آنان بجنگید اگر بر شما تجاوزگری کردند»، این همان معنی «لأقتلنَّهم قتلَ عاد» می باشد چرا که حال و وضع آنان چنین است که همواره در حالت تجاوزگری هستند و وضعیت دیگری غیر از این ندارند. حتی خوارجی که دست نگه داشته اند و به جای تجاوزگری، نشستن را اختیار کرده اند، دست نگه داشتنشان به معنی انتظار برای زمان دستیابی به نیروی کافی است و نباید مردم در این موضوع دچار اختلاف شوند چرا که نتیجه یکسان است: اگر گفتم «در مقابل تجاوزگری آنان بجنگید» یا گفتم «به مانند قوم عاد با آنان بجنگید» هر دو به یک معنی می باشند چرا که نیروهای خوارج همیشه در حال تجاوزگری هستند.

برهمین اساس زمانی که از من خواسته می شود تا مردم را بر یک کلمه واحد که در آن اختلافی وجود نداشته باشند جمع نمایم و آن واجب بودن دفع غلو و افراط خوارج است می گویم: «با آنان به این معنی بجنگید».

در این هنگام فرد مخالف می گوید: تو کجای این سخن پیامبر صلی الله علیه وسلم مبنی بر "قطعا ـ برای نابودی کامل آنان ـ به مانند قوم عاد، با آنان خواهم جنگید" قرار داری، و وی چنین گمان می کند که این سخن پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم در خصوص آنان به خاطر اعتقاداتشان است نه به معنی وضعیت و شرایطشان در کشتار مداوم و همیگشی مسلمانان و انتظارشان برای این امر.

اما مشکل اصلی در افرادی است که خواهان جنگ علیه آنان ـ نيروهای گروه بغدادی ـ نیستند تا زمانی که ـ گروه بغدادی ـ علیه وی یا جماعت وی وارد جنگ می شوند. به وی گفته می شود: اگر تحقیق می کردی متوجه می شدی که تو در لیست آنان قرار داری، و تکفیر کردن تو از سوی آنان امر بزرگی نیست. ما زمانی این را به قومی گفتیم و آنها گفتند: ما با شما فرق می کنیم چرا که ما و آنها بر توافق هستیم، پس میان ما را به هم نزنید!!

اما آیا چنین وضعیتی در هرجا که این خوارج یافت می شوند، باقی مانده است؟

و اما امروز به شکلی آشکارا و علنی به مجاهدان اعلام می دارم:
اگر با توانایی هایتان برای بازپس گرفتن اراضی تحت کنترل اهل غلو و افراط عجله نکنید، به زودی این اراضی به دست نیروهای مرتد و زندیقی که از آنها اطلاع دارید، خواهند افتاد. همانا دولتشان در شام رفتنی است و اگر به دست گرفتن سرزمین هایشان شما را بر نمی انگیزد ـ تا بر آنان حمله کنید ـ به زودی نوامیسی که مورد هتک حرمت قرار خواهند گرفت در صورتی که نیروهای زندیق و مرتد وارد سرزمین هایشان شوند، شما را بر خواهد انگیخت. این خوارج اهل غلو، نمی مانند و نوامیس مسلمانان را رها می کنند چرا که این راه و منهجشان است و آنها در این زمینه سابقه دار هستند همچنان که دیده اید. پس الله را یادآور شوید در خصوص دینتان و نوامیستان ..

بار الها همانا من ابلاغ نمودم
بارالها پس شاهد باش...

برای دیدن متن عربی این مطلب اینجا کلیک نمایید
منبع: حساب رسمی شیخ ابوقتاده فلسطینی ـ حفظه الله ـ در توییتر

 

HEADER  

 
# مسلم شنبه, ۰۶ تیر ۱۳۹۴
الله اکبر ...

مجاهدان درنه آستین های خود رو بالا زده و به همه توان نیروهای دواعش رو دارن از پای در میارن. درنه از لوث وجود نیروهای داعش پاک شد به حمد الله ... الله اکبر

راه حل برخورد با این جنایتکار های جانی وحشی فقط شمشیر هست.

و یشفی صدور قوم مؤمنین.
فهل تری لهم من باقیه...
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# مسلم شنبه, ۰۶ تیر ۱۳۹۴
دواعش بببیند!! اگر چشم دیدنی براشون باقی مانده..

این است معنی عطوفت و مهربانی و رحمت مجاهدان و فرماندهان جهادی ای که با خون خود راه عزت و کرامت مسلمانان رو آبیاری کردند.

کجایند این شیرمردان تا با همه توان علیه جنایت ها و وحشی گری های و یاغی گری های دواعش به پا خواسته و فتنه آنها را از نطفه خفه می کردند.

کجایند شیوخ و فرماندهان بزرگوار امت اسلام که ببینند راه و منهجی که با عزت و کرامت بار دیگر در میان امت زنده کردند توسط جنایتکارهای دواعش رو به کجا نهاده است.

کجایند
شیخ اسامه بن لادن رحمه الله ...
شیخ ابو یحیی لیبی رحمه الله ...
شیخ عطية الله الليبي رحمه الله ....

بار الها خودت امت اسلام را توفیق ده که شر این دواعش رو از سر اسلام و مسلمانان باز کنند. آمین

الله متعال نابودتان کند که مشروع خلافت رو حتی در میان مسلمانان بدنام و مشوش کردید. الله متعال خوار و ذلیل دنیا و آخرتتان گرداند. آمین
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# ابو محمد دوشنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۴
دین خوارج، کشتار مداوم و همیشگی مسلمانان است. این به شما هم نزدیک نیست. بیشتر علمای شما ما اهل تشیع یا رافضی را تکفیر نکردن و کشتنمونا حلال و جایز ندونستن. پس چرا شما این تفکرات را دارید. به خودتون و فتاواهتون فکر کردین. والا من بعنوان شیعه حضرت علی کوچکترین کینه و نفرتی از شماها ندارم ولی زمانی که می بینم کودک و بجه و نوجوان شیعه را با بغض و کینه می کشید (حادثه پایکاه اسپایکر) که اینام هم کیشان شما هستند. نسبت به شما اهل سنت شکاک میشم. نسبت به دینتون به رفتارتون با اسرا و ... آیا پیامبر اینگونه بوددد
Reply | Reply with quote | Quote
 
 
# محمد احمدی از ایران يكشنبه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۴
سلام لطفا از دست رافضی های ایران دست بردارید والله ما هم ادم هستیم به خدا
Reply | Reply with quote | Quote
 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH