gototopgototop
آگهی
صفحه اصلی مقالات جهاد دیدگاه پروفسور آمریکایی در رابطه با جهاد راستین
کلام ناب

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید:

«اجر تمام اعمال زمانی که  صاحبش بمیرد، قطع می شود مگر مرابط در راه الله که عملش برایش زیاد می شود و رزقش تا روز قيامت به او داده می شود»

به روایت طبرانی

مقالات - جهاد

بسم الله الرحمن الرحیم

[Image] [Image]

دیدگاه پروفسور آمریکایی در رابطه با جهاد راستین

پروفسور کیون بارت(Professor Kevin Barrett) یک سفید پوست 57 ساله ی آمریکایی است که در شهر میدیسون  زندگی می کند و در پوهنتوهای سان فرانسیسکو(San Francisco) و میدیسون (Madison) یک استاد برجسته می باشد. نامبرده در غرب به حقیقت گوئی و بیانیه های آزاد خود شهرت یافته است، اما شهرتش زمانی به اوج رسید که کتابی تحت نام جهاد راستین (Truth Jihad) را نوشت و چاپ نمود.

نامبرده همیشه درباره ی موضوعاتی لیکچر میدهد که چرا غرب در مقابل جهان اسلام و مسلمانان با  بی عدالتی و بی انصافی تعامل می کند.

چندی قبل طارق مهنّا (Tarek Mehanna ) یک آمریکایی مصری الاصل سی ساله در آمریکا به اتهام ارتباط با القاعده دستگیر و به 17 سال حبس محکوم گردید.

پروفسور کیون بارت به قاضی یک نامه ی باز نوشته و در آن در کنار سخنان رُک و پوست کنده در مورد قضیه-ی افغانستان نیز اظهار نظر کرده است، این قاضی که جورج ای او تول (George A. O’Toole) نام دارد در آمریکا به تعصب و بی رحمی شهرت دارد.

این قاضی به سخنان و اتهامات بسیار معمولی، که اتهامات مرتبط با تروریزم داشته باشند احکام اعدام و حبس ابد میدهد ،طارق مهنا را تنها بخاطر اینکه یک کتاب منسوب به القاعده را از زبان عربی به زبان انگلیسی ترجمه کرده بود، به 17 سال حبس محکوم کرد.

ما در این نگارش کوتاه، بعضی از نقطه نظرهای شجاعانه و منصفانه ی پروفسور کیون بارت خطاب به قاضی ظالم آمریکایی را برای شما کاربران نشر می کنیم :

پروفسور کیون بارت می نویسد :

«محترم(قاضی)جورج و همه!

از تو نیز میخواهم به هر جرمی که به او(طارق مهنا)  حکم  داده اید من را نیز محکوم نمائید، من اعلام می کنم که او هیچگاه مجرم نیست، او صدای حق خود را بلند کرده است، من آشکارا مسئولیت تمام آن سخنان را می پذیرم، سخنانی که شما بر مبنای آن او را مجرم دانسته و محکوم نموده اید، من با همه ی سخنان او اتفاق نظر دارم.

طارق مهنا یک کتاب را ترجمه کرده است، این که جرم نیست، او فقط از مردم خواسته است که در مقابل مجرمین جنگی بایستند، مجرمینی که بر وطن و سرزمین آنان تجاوز کرده اند.
لهذا اگر به من اجازه بدهید در مقابل شما آشکارا اعتراف می کنم، که من ارتکاب این جرم را به دوش می گیرم، به اضافه اینکه  از تمام انسان ها میخواهم که بر خلاف مجرمین بزرگ به قیمت سر و جان خود بایستند.

من خاصتاً از تمام اهالی و مردم افغانستان به تأکید میخواهم که بر ضد مجرمین جنگی سلاح بلند کرده و کسانی که بر سرزمین آنان تجاوز کرده اند و یا در این اشغال و تجاوز کمک کرده اند را به دیده ی دشمن نگریسته و در مقابل آنان برخیزند.

مردم افغانستان باید از هر وسیله ی ممکن استفاده کرده و این مجرمین را گرفتار کنند و آنها را بزور از کشور و سرزمین خود بیرون کنند. من به همه ی آن مردم این مشورت میدهم که بر سرزمین و حقوق آنان تجاوز شده است، اگر کسی بر آمریکا تجاوز کند بر او حمله کنید.

قاضی! جورج اِوتول !

حقیقت اینست که بر آمریکا پیش از اینها نیز صهیونیست ها سلطه داشته اند، لازم است که آمریکایی ها قبلاً سلاح بلند کرده و خودشان را از سلطه ی صهیونیزم آزاد می کردند.

جورج اِوتول!

با این مجازات شما شاید به قانون آمریکا بی احترامی نموده اید، این جرمی که شما بر سبب ترجمه ی کتاب به او داده اید؟ شاید نیز شما بخاطر این او را محکوم کرده باشید که به سوریه رفته و خود را از وضعیت مسلمانان باخبر نموده باشد؟

همانگونه که شما نیز میدانید جناب قاضی جورج اوتول …!

من خودم چندین بار به این هدف به بسیاری از کشورهای اسلامی و دیگر کشورها رفته ام، مراکش، گواتمالا، کانادا، فرانسه، ترکیه و بسیاری کشورهای دیگر و من به این خاطر رفته ام که ببینم و خود را آگاه سازم که چگونه در آنجا بر آزادی، حریت و حقوق مردم تجاوز شده و آنها چگونه از خود دفاع می کنند؟

من به مناطق و سرزمین ها رفته ام و در آنجا با مردم ملاقات داشته ام، به آنها واضح و صراحتاً گفته ام که بر اساس قوانین بین الملل مردم زیر سلطه و تجاوز نه تنها حق دارند که برای حصول آزادی خود مبارزه کنند، بلکه بر آنها فرض است که در مقابل تجاوزگران برخیزند.

این سخن را در خطابیه ای به آن نشست عظیمی که در ترکیه در تابستان سال گذشته دایر شده بود، نیز گفتم و درآن مجلس یک افسر ترکی نیز حضور داشت که هم منصب دایریکتر اف بی آی (FBI) بود.

بدون شک قانون بین الملل نیز این سخنان را تأیید می کند که تجاوز و اشغال بدترین جنایت جنگی است و ایستادن در مقابل آن عیناً به معنای عملی کردن قانون است.

قاضی  جورج اِوتول !

اگر به حقیقت بنگریم ، طارق مهنا مجرم نیست، او مطابق با قوانین بین الملل قدم برداشته است و بر خلاف ظلم صدایش را بلند کرده است، مردم را به دفاع از حقوق و آزادی دعوت کرده است، در اصل مجرم خودتان هستید! شما مرتکب جرمی بزرگ شده اید که او را مجرم و محکوم نموده اید، من دوباره تکرار می کنم که تجاوز بر آزادی و سرزمین دیگران در نوع خود بدترین جنایت جنگی است.

در نگارشات طولانی پروفسور دکتر کیون بارت، سخنان فراوانی نوشته شده است که فقط بخشی از آن بیان کردیم، این پروفسور آمریکایی که دکترای حقوق بین الملل دارد، آشکارا می گوید که بر اساس قوانین بین الملل تجاوز آمریکا بر افغانستان یک جنایت جنگی است، تجاوزگران جنایتکار هستند و کسانی که با جنایتکاران کمک و همکاری می کنند، مرتکبین جرائم جنگی هستند. لازم است که در مقابل تجاوزگران از هر نوع وسیله و سلاح موجود استفاده شود، این نه تنها حق مردم افغانستان و سوریه و سایر مکان ها است، بلکه بر آنان محتوم است که برای حصول آزادی و دفاع از حقوق خود آرام ننشینند!

در حقیقت جهاد با کافران و ظالمان دستور دینی ما مسلمانان است و خداوند متعال بیش از 1400 سال قبل و در قرآن کریم جهاد را به عنوان وسیله ای برای گسترش عدل و عدالت و رهایی از ظلم و جور کافران بر مؤمنان فرض کرده است. این سخنان که منطبق با هر عقل و قلب سلیم می باشد این بار از دهان یک پروفسور غیرمسلمان آمریکایی خارج می شود اما برخی شیوخ اسلامی و بعضی منتسبان به اسلام هنوز که هنوز است جهاد را خط قرمز خود تلقی کرده و یا آن را فتنه می دانند و یا از ترس طواغیت جرأت بیان آن را ندارند در اینجاست که باید به آنان گفت به سخنان این آمریکایی غیر مسلمان گوش فرادهید و عرق شرم بریزید.
 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH