gototopgototop
آگهی
صفحه اصلی مقالات مصائب امت در میانمار چه می گذرد؟!
کلام ناب

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید:

«اجر تمام اعمال زمانی که  صاحبش بمیرد، قطع می شود مگر مرابط در راه الله که عملش برایش زیاد می شود و رزقش تا روز قيامت به او داده می شود»

به روایت طبرانی

مقالات - مصائب امت

بسم الله الرحمن الرحیم

[Image] [Image]

تمکین: الحمدلله رب العالمین و العاقبة للمتقین و لا عدوان إلا علی الظالمین و صلاة و السلام علی رسول الله و علی آله و صحبه و من والاه

کلمات عاجز از وصفند با چه عنوانی تعبیر شود؟ وحشی‌گری؟، جنایت؟، فاجعه؟ آن را با کلمات نمی توان بیان کردکلمات تا چه حد می‌توانند واقعیت را روشن کنند؟

مردی را می‌بینی که توسط7-8 نفر شکنجه می‌شود پایش را با فنر ماشین از 7-8 جا می‌شکنند. قایقی را می‌بینی که حامل مردم بی‌گناه است که قصد فرار از میانمار را دارند که  با لیزر توسط هلی‌کوپتر آتش زده می‌شود. کودک خردسالی را می‌بینی که گوشهایش قطع شده و بینی‌اش بریده شده است!

انگار فاجعه بوسنی و هرزگوین به مراتب بدتر تکرار می‌شود! عکسهایی از زنان باردار که شکمهایشان پاره شده و جنینهایشان مثله! زنانی را می‌بینی که حرمتشان هتک شده و اکنون نوزاد حرام‌زاده در آغوش دارند.

صحنه‌هایی را می‌بینی که تا بحال بر صفحه هیچ تلویزیونی دیده نشده است. اگر رقم کشته‌ها، مجروحین،معلولین و زنانی که توسط بودایی‌های وحشی ربوده شدند که مجموعا به صدها هزار می‌رسند. بیان شود، آیا تصویری هرچند کوچک از عمق فاجعه و بودایی‌های وحشی در ذهن به وجود می‌آید؟

حال می‌خواهیم به جنبه دیگر فاجعه که مربوط به موضع‌گیری امت اسلامی است بپردازیم. و اما امت اسلامی :

خوانندگان گرامی از یک امت ساده صحبت نمیکنیم، از امت اسلامی حرف می‌زنیم، از بهترین امت حرف می‌زنیم.

[كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيْرًا لَّهُم مِّنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ] آل عمران 110
«شما (ای پیروان محمد) بهترين امتي هستید كه به سود انسانها آفريده شده‌اید (مادام که) امر به معروف و نهي از منكر مي‏كنيد و ، و به خدا ايمان داريد.»

سوال اینجاست که آیا خداوند این امت را فرستاد تا نهایتاً به این ذلتی که با آن روبروست دچار شود؟ رهزنان وسفاکان از هر طرف بر وی حمله‌ور شوند و او هیچ واکنشی از خود نشان ندهد؟

نمی‌گوییم جهت ادب متجاوزین، باید درسی به آنها داد که تا ابد فراموش نکنند، اما آیا نباید جهت جلوگیری از تکرار این گونه فجایع و حمایت از خون، مال، عِرض و حرمت که به این شکل وقیحانه هتک می‌شوند، حرکتی نمود؟ آیا خداوند این امت را ساماندهی تا هر روز شاهد حقارت آن باشد؟
فجایع بوسنی، کشمیر، سریلانکا، تاجیکستان، برمه(میانمار) بیرون رانندن مسلمانان فلسطین از وطنشان .... و غیره و غیره و ... و امت همچنان در سکوت مرگبار!!!

آیا واقعا این است امت اسلامی؟ خداوند این امت را برگزید تا چراغی روشن فرا راه بشریت باشد و بشریت توسط آن به اذن الله از تاریکی به سوی نور رهنمون گردد.
خداوند این امت را برگزید تا طلایه دار انسانیت باشد و شیوه درست زندگی کردن را به آنها یاد دهد.

و باز خداوند این امت را برگزید تا از خلال سلوک عملی خویش،چگونه اندیشیدن درست را و زندگی ایده‌آل را، به بشریت بیاموزد و به وی یاد دهد که امور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و صلح و جنگش را چگونه بچرخاند؟ در روی زمین جهت بهره‌مند شدن از رزق الهی چگونه حرکت نماید؟ عواطفش را چگونه جهت دهد؟ و غیره ...

و خداوند برای اینکه این امت در زمین تمکین و قدرت پیدا کند، کلید رمزی را تحت عنوان کتاب الله و سنت رسول اللهه  اعطاء نمود.
«تَرکتُ فیکم ما اِن تَمَسَّکتُم به بعدی لَن تَضِلُّو اَبداً: کِتابَ الله و سُنَّتی» رواه ابوداود
«در بین شما دو چیز به جای گذاشته‌ام اگر به آن چنگ زنید هرگز بعد از من گمراه نمی‌شوید: کتاب الله و سنتم را. »

مسلمانان صدر اسلام به اراده ی الله تعالی بهترین امت گردیدند خَیرَ اُمَّهٍ أُخرِجَت لِلنَّاسِ بهترین امتی که برای مردم خلق شده است.بدون تردید، بزرگترین و باارزش‌ترین هدیه ی الهی به این امت و کل بشریت، دین است، دین توحید، و مهمترین موفقیتی که نصیب این امت گردید نشر این دین در زمین است، تا باشد که انسان‌ها به اذن اللهأ از تاریکی‌ها به طرف نور رهنمون گردند.

با نشر این دین افقهای جدیدی در سیستم حکومتی پدید آمد که نمونه‌های بارز آن در خلافت راشده، خلافت بی‌نظیر در تاریخ، نمایان گردید. و همچنین افق‌های جدیدی در زندگی اقتصادی باز گردید بگونه‌ای که قدرتمندان تکالیف ضعیفان ر ا برعهده می‌گرفتند و بیت‌المال در جستجوی نیازمندان بود، تا آنها را از مساعدت‌‌های دولت بهره‌مند گرداند.

همچنین افقهای جدید در روابط اجتماعی پدید آمد، ... پسندیدن هر فرد برای خویش آنچه را برای برادر مسلمانش می‌پسندد.افقهای جدید در فکر و اندیشه، فرهنگ و تمدن و فن و هنر باز گردید. این تمدن تمام این موارد را با ترکیب مناسب که در آن هیچ تنشی بین دین و علم، دین و اندیشه، دین و زندگی، ایمان به غیب  وجود ندارد، احاطه نمود.

و اما اکنون این امت در چه وضعیتی است؟ وقتی که این امت به طرز نادرست شانه خالی کرد،بدیهی است که نتیجه چه خواهد بود؟همه اقوام و ملت ها از هر سو بر امت اسلامی هجوم آورده‌اند. چنانکه پیامبر اکرم ه خبر داده است:

«حدثنا عبد الرحمن بن إبراهيم الدمشقي، ثنا بشر بن بكر، ثنا ابن جابر، حدثني أبو عبد السلام، عن ثوبان قال:
قال رسول اللّه صلى اللّه عليه وسلم: "يوشك الأمم أن تداعى عليكم كما تداعى الأكلة إلى قصعتها" فقال قائل: ومن قِلّةٍ نحن يومئذٍ؟ قال: "بل أنتم يومئذٍ كثيرٌ، ولكنكم غثاءٌ كغثاء السيل، ولينزعنَّ اللّه من صدور عدوكم المهابة منكم، وليقذفنَّ اللّه في قلوبكم الوهن" فقال قائل: يارسول اللّه، وما الوهن؟ قال: "حبُّ الدنيا وكراهية الموت".»  ابو داود 4297
«آن زمان نزدیک است که امت ها بر شما هجوم آورند همچنان که گرسنگان بر ظرف غذا یورش می‌برند. گفتند ای پیامبر خدا آیا این ذلت به خاطر تعداد اندک ماست؟ پیامبر صلی الله و علیه و سلم فرمود: نخیر، بلکه آن روز شما بسیارید، اما به کف رو سیلاب می‌مانید. خداوند ابهت و شوکت شما را از دلهای دشمنانتان برمی‌دارد و در دلهای شما سستی می‌اندازد. گفتند: ای رسول خدا سستی چیست؟فرمود: محبت دنیا و تنفر از مرگ»

و اما موضع ‌گیری غرب :

وضوح خصومت یهود، نصارا و مشرکین، با اسلام و مسلمین امری است که نیاز به هیچ‌گونه توضیحی ندارد از کلام الهی در این موضوع، می توان به آیه 120 سوره بقره اشاره کرد:

[وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ] بقره 120
«يهوديان و مسيحيان هرگز از تو خوشنود نخواهند شد ، مگر اين كه از آئين ( تحريف شده و خواستهاي نادرست ) ايشان پيروي كني .»
و همچنین :

[وَلاَ يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّىَ يَرُدُّوكُمْ عَن دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ] بقره 217
«( مشركان ) پيوسته با شما خواهند جنگيد تا اگر بتوانند شما را از آئينتان برگردانند.»

هر گاه یکی از این سه گروه (یهود،نصاری،مشرکین) زمینه را بر ضربه زدن و وارد ساختن خسارات بر جهان اسلام، فراهم ببینند، بخاطر ارضای عقده‌ها و کینه‌های درونی خویش نسبت به امت اسلامی، از هیچ اقدامی دریغ نکرده‌اند که نمونه‌های آن در بالا اشاره شد که می‌توان نمونه‌های ذیل را نیز به آن اضافه نمود:

در عصر پیامبر اکرم ه توطئه‌های نصاری به منظور تهاجم علیه مسلمین در صدر اسلام، تهاجم وحشیانه مغولها جهت خشکاندن ریشه‌های اسلام، جنگ‌های صلیبی نخست و بیرون رانندن اسلام از اندلس، و جنگ‌های صلیبی کنونی و قتل عام مسلمانان توسط گاوپرستان هندو، نقشه‌های یهود جهت نابودی خلافت عثمانی، و غصب نمودن سرزمین فلسطین و آواره نمودن مسلمانان فلسطین و میانمار و جدیداً شام (سوریه)و فردا حتماً جای دیگری از مملکت اسلامی و....

سلسله‌ای است که از آغار تاریخ اسلام تاکنون بی‌وقفه ادامه داشته است و بدون تردید آنچه امروز در میانمار در حال انجام است چیزی جز ادامه خصومت‌های مشرکین علیه اسلام نیست و ادامه برخوردهای وحشیانه‌ای است که هرگاه کفار بر مسلمانان غلبه می‌کردند، اعمال می‌نمودند.

و اما در مورد قضیه میانمار :

و در مورد قضیه میانمار قضایای دیگری نیز دخیل است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر نیز اشاره نمود و آن اینکه دین اسلام بدون جنگ و خونریزی وارد میانمار شده است که حالا بودایی‌های حتی با جنگ و خونریزی نیز نمی‌توانند آن را ریشه‌کن کنند و چون از این امر عاجز مانده‌اند پس به توحش و بی‌رحمی بیشتر از بیش روی آورده‌اند و دچار عقده شده‌اند.
و همچنین اینکه روز به روز بر پیروان اسلام در اقصی  نقاط جهان از جمله میانمار افزوده می‌شود این امر نیز بوداییها را به وحشت انداخته است. و دست پیش را گرفته‌اند که پس نیافتند غافل از اینکه همه اطمینان دارند که بناء امت اسلامی به اذن خداوند بازسازی می‌شود و امت از خواب غفلت برخواسته ‌است و همچنانکه سرافراز بود دوباره پا می‌گیرد و علیرغم همه عداوت‌هایی که جاهلیت علیه اسلام به راه انداخته است تمامی بشارت‌ها نوید بازگشت جدید اسلام و تمکینش بر زمین را می‌دهد.

در میانمار مسلمانان را صرفاً بخاطر مسلمان بودنشان از دم تیغ می‌گذرانند از نظر بودائی ها سزای این جرم یعنی توحید! نابودی، ریشه‌کن شدن و نسل کشی، است و سزای دیگری ندارد. باید مرد، زن، بزرگ، کوچک، همه و همه نابود شوند و ساختمانها با خاک یکسان گردند، تمام شهرها به محاصره درآیند. کسانی که از جنایات و مجازات نجات پیدا کردند یا باید معلول باشند یا گرسنه زندگی کنند و از همه مهمتر زنان مورد تجاوز قرار گیرند این است حکایت ظالمان !

این رویه بعد از فروپاشی امپراطوری عثمانی در سال های گذشته بردوام و مستمر علیه مسلمانان انجام گرفته است استعمار در هند موجب کشتار دسته جمعی صدهاهزار مسلمان گردید و در شمال آفریقا به خصوص در الجزایر یک میلیون مسلمان توسط فرانسه شهید شدند، و در لیبی ایتالیائی‌ها دست به این جرم بزرگ زدند، در اندونزی هلندی‌ها و در فلسطین یهود و در میانمار مدتی توسط استعمار انگلیس و اینک توسط بودائیان و خلاصه در هر نقطه‌ای که استعمار توانست تجهیزاتش را برساند علیه مسلمانان جنایت پیشه کرد و این پایان ماجرا نخواهد ...

اکنون نیز در هند به منظور کاهش دادن جمعیت مسلمان عملیات عقیم کردن مردان مسلمان را اجباری انجام می‌دهند و هندوها روستاهای مسلمانان را همراه با ساکنانش زنده زنده به آتش می‌کشند که از حمایت دولت هم برخوردارند. و زمانی که پلیس وارد صحنه می‌شود نه تنها متجاوزین ر ا تعقیب نمی‌نماید بلکه افراد بیگناه را که از آتش جان سالم بدر برده‌اند را نیز به جرم اخلال در امنیت و آشوبگری به مجازات می کند.

امروز در سوریه پس از 5 سال از جنایت های دشمنان در حق مسلمانان، رسانه‌های جهانی در سکوت مرگباری به سر می‌برند. سازمان های حقوق بشر دم بر نمی آورند، سازمان ملل و شورای امنیت حامی ظالمان شده اند و حتی یک رای هم در محکومیت این بربریت و وحشی‌گری صادر نمی‌شود. و هرچند هم که به فرض محال صادر شود از ضمانت اجرایی لازم برخوردار نبوده و نیست.

آری این چنین است سیاست‌های یک بام و دو هوای سازمان ملل....

کاربران گرامی ادامه مقاله را می توانید در قالب ورد یا پی دی اف در همین صفحه (بالای صفحه) دانلود و مطالعه نمائید

 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH