gototopgototop
آگهی
صفحه اصلی اخبار جهان گروهک پ.ی.د هزاران دانش‌آموز سوری را از تحصیل محروم کرد
کلام ناب

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید:

«اجر تمام اعمال زمانی که  صاحبش بمیرد، قطع می شود مگر مرابط در راه الله که عملش برایش زیاد می شود و رزقش تا روز قيامت به او داده می شود»

به روایت طبرانی

اخبار - جهان

تمکین: به گزارش خبرگزاری آناتولی، شبه‌نظامیان پ.ی.د شاخه سوری گروه تروریستی پ.ک.ک به دبیرستانی به نام «مناهل البر» واقع در قامشلی این کشور هجوم برده و پس از بیرون کردن 2000 دانش‌آموز از ساختمان این مدرسه، بر درهای این مرکز تحصیلی قفل زدند.

به گفته مسئولین و اعضای خانواده دانش آموزان، دلیل بستن این دبیرستان عدم اجرای سیستم آموزشی مورد نظر پ.ی.د بوده است.

این گروهک با تغییر محتوای برخی از کتاب های درسی و با گنجاندن افکار و اندیشه های عبدالله اوجالان، سرکرده زندانی این گروه تروریستی در مواد درسی، دانش آموزان در مدارس حسکه و مناطق تحت کنترل خود در شمال سوریه را به فراگیری برنامه تحصیلی خود با مضمون قومیت گرایی و اندیشه های ضد اسلامی مجبور می‌کند.

اکثر خانواده ها از تاثیرگذاری این گونه اندیشه ها بر فرزندانشان نگران هستند و از فرستادن آن‌ها به مدارس تحت کنترل این گروهک ملحد خودداری می‌کنند. سال جاری در شهرهایی همچون قامیشلی و عفرین در شمال سوریه بارها تظاهرات و تجمعات اعتراضی علیه نظام آموزشی این گروه تروریستی برگزار شد که برخی از تجمعات با دخالت شبه نظامیان پ.ی.د به خشونت کشیده شد.

 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH