gototopgototop
آگهی
صفحه اصلی سوال وجواب شرعی
کلام ناب

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید:

«اجر تمام اعمال زمانی که  صاحبش بمیرد، قطع می شود مگر مرابط در راه الله که عملش برایش زیاد می شود و رزقش تا روز قيامت به او داده می شود»

به روایت طبرانی

کاربران گرامی؛ برای ارسال سوالات شرعی خود اینجا کلیک کنید.

فقهی

سوال 68: سلام علیکم ..آیا غسل روز جمعه واجب است یا سنت؟

 
فقهی

سوال 67: سلام علیکم .. آیا در حال حاضر که مسلمین در حال جنگ با کفر هستند آیا میشه گفت که جهاد فی سبیل الله بر حق الناس ارجحیت داره مثل بدهی شخصی؟؟

 
فقهی

سوال 66: سلام علیکم.. آیا نماز جمعه پشت سر امامان تعین شده از سوی دولت جایز است؟ حکم نماز جمعه در ایران چیست؟ آیا میتوان برای آن به روستاهای اطراف رفت؟

 
فقهی

سوال 65: سلام علیکم.. کسی که زنا انجام میده حکمش چی هست?.ایا راهی برا پاک شدن و بخشوده شدن گناه او وجود دارد?

 
فقهی

سوال 64: سلام علیکم..ببخشید من دختری 21 ساله دانشجوی رشته نرم افزار هستم. سوالی داشتم در مورد اینکه من علاقه بسیار زیادی به جهاد و جنگ دارم اما وضعیت جامعه ای که در آن زندگی میکنم این اجازه را به من نمیدهد که من جنگ نظامی کنم ولی با توجه به تخصص من در کار های هک و امنیت شبکه با چند مدیر چند سایت مرتبط با مجاهدین همکاری دارم و با آنها صحبت میکنم و چت میکنم و به آنها راههای هک و امنیت سایتهای شان را آموزش میدم میخواستم بدانم آیا این ارتباط برای من گناه ندارد ؟ و این مساله که باید بدون اجازه پدر و مادرم این کار را انجام دهم گناه نیست؟و آیا در همین حد وظیفه خود را انجام می دهم و دیگر وظیفه ای گردن من نیست؟

 
فقهی

سوال 63: سلام علیکم.. آیاخریدن ماشین باوعده ایی مشخص مثلاً شش ماه و دادن پولی اضافه بر پول حقیقی ماشین از لحاظ شرعی درست است یانه؟ الله حافظتان باشد.

سؤال کننده: عمار یاری