gototopgototop
آگهی
کلام ناب

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید:

«اجر تمام اعمال زمانی که  صاحبش بمیرد، قطع می شود مگر مرابط در راه الله که عملش برایش زیاد می شود و رزقش تا روز قيامت به او داده می شود»

به روایت طبرانی

جهاد

نام کتاب: ارمغانی به بندگان در فضائل جهاد با دشمنان؛ ترجمه کتاب "اتحاف العباد بفضائل الجهاد"[Image][Image]

مؤلف:شیخ عبدالله بن يوسف عزام رحمه الله تعالی

 
فرق و مذاهب

نام کتاب: رد بر اعلان خلافت و انحرافات جماعت بغدادی                                                         

گرد آورنده و مترجم: کاروان ابراهیمی

از مقدمه کتاب: به عنوان یکی از شاگردان مدرسه ی اهل سنت و جماعت بر آن شدیم که در برابر خطرات بزرگ این جماعت خارجی و گمراه ساکت ننشینیم و سهمی کوچک در روشن گری جوانان تشنه ی خلافت و حکومت اسلامی داشته باشیم، جوانانی که همانند علمای بابصیرت ظهور یکباره ی این جماعت منحرف را فجر کاذب نیافتند و فریب آن را خوردند و نادانسته دستانشان به خون معصوم مسلمانان و بویژه مجاهدان امت آلوده شد...

کتابی که پیش روی دارید شامل سه فصل می باشد، فصل نخست ردّ شرعی و علمی بر خلافت بغدادی گمراه و جماعت دوله است و فصل دوم به اثبات خوارج بودن این جماعت منحرف می پردازد و فصل سوم نیز به صورتی مختصر در ردّ بدعت ذبح (سر بریدن انسان همانند حیوانات) و زنده سوزاندن انسان آمده است.

اکثر مطالب بخش نخست ردّیه ای بر اعلان خلافت بغدادی از سوی حرکت طالبان پاکستان و نوشته ی ابوعثمان سالارزهی می باشد که بخشهایی را از آن کاستیم و بخشهایی نیز بدان افزودیم و در مجموع با ذکر دلایل روشن و علمی برگرفته از کتاب و سنت و اقوال سلف امت مسئله را برای حقیقت جویان نمایان داشته ایم.

امیدواریم که خداوند سبحان این عمل ما را خالصانه بپذیرد و یاریمان دهد تا در دفاع از منهج اهل سنت و جماعت گامهای بیشتری برداریم و همچنین از خداوند قادر و رحمان خواستاریم جوانان امت را از حقیقت منهج خارجی و گمراه این جماعت آگاه سازد..آمین

 
فرق و مذاهب

نام کتاب: طرح جهانی برای نشر تشیع؛ اهمیت و راههای مقابله با آن                                    

مؤلف: محمد بن زید المهاجر
مترجم: علی مطهری

[Image]

از مقدمه کتاب: چند سالی بیشتر نیست که دشمنان اسلام حمله­ جدید خود را جهت اشغال و به زانو درآوردن مجدد جهان اسلام با برنامه­ریزی یهود و همراهی رافضیان آغاز کرده­ اند تا پیمانی نفرت­انگیز و کینه­ توزانه که سعی در دست درازی بر ریشه و عقاید امت مسلمان را دارد، تشکیل دهند. بنابراین سرزمین دجله و فرات و افغانستان ایستگاه اول آنان در این هجوم خانمان برانداز بود.

افراد تلاش­گری که پیگیر احوال و اوضاع امت اسلامی هستند نسبت به این پیمان مهم و اینکه مورد غفلت واقع شود، هشدار دادند و همزمان به رسوا کردن و برملا نمودن آن و بیان خطراتش برای کل منطقه همّت گماشتند.

دوره­ گذار کنونی از عمر امت اسلامی با نشانه­ هایی از جمله ظهور رافضیان به عنوان نیرویی تأثیرگذار در مسیر اتفاقاتی که ایران آن را بازیگردانی میکند، شناخته می­شود. برخی جماعتها و گروه­های فکری که اهل سنّت به حساب می­ آیند نیز افکاری را مطرح می­کنند که خلاصه­ آن گمراه کردن امّت و ایجاد بهانه­ اشغال و فراهم آوردن اسباب سقوط در آغوش بیگانگان است.

از آثار این پیمان شوم گسترش رافضی­گری است که امروز شاهد آن هستیم، گسترشی با حمایت غرب صلیبی و ارباب یهودیشان؛ تا در ازای سکوت تام و تمام حاکمان منطقه و عده­ زیادی که باید عالمانشان باشند، منطقه را به نابودی بکشاند. این مسئله ما را بر آن داشت تا درباره­ این نقشه­ پلید که محو دین الله متعال و جایگزینی دین تشیع را بعنوان بدلی از اسلام نشانه گرفته، صحبت کنیم.

مجریان این نقشه گمان می­کردند اجرای طرحشان هرگز دشوار نخواهد بود، بخصوص پس از تسلط و تمکینی که در عراق پیدا کردند، غافل از اینکه حقیقت بزرگ وجودی و شرعی دین الله این است که این دین باقی می­ماند و این رافضیان و هم­قطارانشان هستند که محو و نابود خواهند شد.

مجاهدان امّت و داعیان حق، زن و مرد مؤمن و در رأسشان علمای ربّانی که آشکارکننده­ حق و امر کننده به کار نیکو و نهی کننده از کار زشت هستند هرگز آنها را به حال خود وانمی­ گذارند تا در گمراهیشان بمانند و خوابهای آشفته­ خود را که از جهل به حقیقت این دین و پیروانش سرچشمه گرفته محقق سازند.

این یک فراموشی تاریخی و مزمن است که آنان نسبت به امّتی دارند که پر است از بزرگان و بزرگواران افتخارآمیز و مملو است از فداکاری و پهلوانی.


الله جلّ جلاله می فرماید:

[يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ] الصف8.

(مي‌خواهند نور  خدا را با دهانهايشان خاموش گردانند ولي خدا نور خود را كامل مي‌گرداند، هرچند كه كافران دوست نداشته باشند).

در این کتاب که از الله متعال می خواهم آن را نافع گرداند، تنها یکی از بزرگترین توطئه هایی که ضد مسلمانان در نظر گرفته شده مورد بحث قرار گرفته است. توطئه ای که در ضمن آن نقشه صهیوصلیبی با هدف نشر تشیع در جهان اسلام و جایگزینی آن بجای دین حقیقی که در شکل و منهج و راه و روش اهل سنّت و جماعت نمود یافته، قرار دارد.

 
دعوت اسلامی

نام کتاب: دعوت فردی و اهمیت آن در تربیت نسلها[Image][Image][Image]
ترجمه كتاب: : الدعوة الفردیة و أهمیتها في تربیة الأجیال

مؤلف: عقیل بن محمد بن زید المقطری
مترجم: عبدالرؤوف شافعی

[Image]

از مقدمه مولف: دعوت بسوی الله عزوجل یکی از پر فضیلت ترین اعمالی است که انسان را به پروردگار خود نزدیک می سازد. الله متعال می فرماید: [وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِمَّنْ دَعَا إِلَى اللهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ الـْمُسْلِمِينَ] فصلت  33
«گفتار چه كسي بهتر از گفتار كسي است كه مردمان را به سوي خدا مي‌خواند و كارهاي شايسته مي‌كند و اعلام مي‌دارد كه من از زمره‌ي مسلمانان هستم؟»

و پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم می فرماید: «... فَوَاللهِ لَأَنْ يَهْدِيَ اللهُ بِكَ رَجُلاً وَاحِداً خَيْرٌ لَكَ مِنْ حُمْرِ النَّعَمَ» [متفق علیه]
«...سوگند به الله، اگر الله تنها یک نفر را به وسیله ی تو هدایت دهد، برای تو از شتران سرخ مو (که در میان عرب از مرغوب ترین و گران ترین شتران هستند و از بهترینِ سرمایه ها به شمار می آیند) بهتر است.»

دعوت بسوی الله متعال به نسبتِ مخاطبان دعوت به دو نوع تقسیم می شود:
نوع اول: دعوت عمومی که در قالب خطبه و سخنرانی و موعظه و کلاس های درس ارائه می گردد.
نوع دوم: دعوت فردی یا خصوصی، که به تربیتِ صحیحِ فرد مسلمان و متابعت و پیگیری آن اهتمام می ورزد.
با کمی تأمل در حقیقتِ امرِ دعوتگران درمی یابیم که آنان غالباً به یکی از انواع دعوت که همان دعوت عمومی است اکتفا نموده و به ندرت به دعوت فردی روی می آورند در حالی که دعوت فردی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و گاهی مهم تر و مؤثرتر از دعوت عمومی می باشد.
دعوت فردی حتی ممکن است که توسط طلاب مبتدیِ علوم دینی انجام شود، زیرا نیازی به علمِ بسیار ندارد.

به همین سبب تصمیم گرفتم در این زمینه کتاب مختصر و کم حجمی بنویسم تا چراغی گردد فرا راه دعوتگران بسوی الله و انگیزه ای برای احیای این نوع از دعوت. به ویژه برای جــوانانی که از وظیفه ی دعــوت شانه خالی نموده و دیگران را دعوت نمی دهند و خود را در راه الله عزوجل خسته نمی سازند، بلکه هر یک از آنان به اصلاح خود بسنده نموده و به پیگیری سخنرانی ها و کلاس های درس می پردازد، اما دیگران را دعوت نمی دهد و نمی خواهد که سبب و وسیله ای گردد برای هدایت آنان. و الله المستعان ...
 
رد شبهات

نام کتاب: بازخوانی واقعه کربلاء[Image][Image][Image]

نویسنده: نوید صدیقی

از متن کتاب: .... هر ساله در برخی از کشورها، مراسمی به مناسبت ماه محرم و روزهای عاشورا و تاسوعا از طرف شيعيان برگزار می شود که ريشه ای در دين اسلام ندارد و هدف از اين مراسمات رسيدن به خواسته ها و اميال عده ای می باشد که به اسم دين مردم را استثمار کرده و آنها را از اسلام واقعی دور کرده اند و برای بسياری از مسلمانان، با در دست داشتن رسانه ها و مطبوعات و بي خبری آنها از اين حادثه تاريخی (عاشورا) شک و شبهه ايجاد کرده و با تمام قدرت و امکانات در صدد تبليغ تشيع هستند. به همين دليل اين نوشتار به منظور آشنايی مسلمانان با این قضیه ی تاریخی و در امان ماندن از شبهات روافض حول اين واقعه تهيه شده است.

 
فرق و مذاهب

نام کتاب: طاعون[Image][Image][Image] (بررسی تحلیلی و ریشه های تاریخی ظهور تشیع افراطی از پیش از اسلام تا دوران پیروزی انقلاب 1979.م ایران)

مؤلف: دکتر عبدالله محمد غریب
مترجم: علی مطهری

[Image]

از مقدمه کتاب: بیش از بیست سال است که من نقشههای رافضه در جهان اسلام را دنبال و پیگیری میکنم. کتابها، روزنامهها، مجلات و هر چه که دسیسهها و افتراهای آنان بر مردان بهترین قرن، صحابه ش را در بر دارد، دنبال کردهام. وسایلی را که آنها برای نشر دعوت شیعی در مناطق اهل سنت به آن متمسک میشوند، بررسی کرده و آمار مربوط به تعداد قبایلی را که در یک قرن اخیر در ایران، خلیج، عراق و لبنان شیعه شدهاند، جمعآوری کردهام. فرقههای تندرو آنان را شناخته و نحوهی در دست گرفتن احزاب و رسیدن آنان به حکومت در برخی کشورهای عربی را یافتهام. و برخی از فصول کتاب را بیش از 3 سال، قبل از انقلاب ایران نگاشتهام.

انقلاب خمینی که کارتر در نقشهریزی آن مشارکت داشت، سرکار آمد. انقلابی که ژنرال هویزر، هنگامیکه موفق شد ارتش را به انزوا بکشاند و وادار به بیطرفی کند، آن را اجرا و عملی نمود.

این انقلاب آمد و بیشتر اسلامگراها را دچار فتنه کرد. چرا که آنان گمان میکردند که این، همان انقلاب زمان خلفای راشده بوده و خالد و صلاحالدین را برای آنان باز خواهد گرداند.

وقتی انسان سطحینگری و غفلت دعوتگران را از نزدیک میبیند و لمس میکند، حیرتزده میشود. و هنگامی نقشههای رافضه و تصریحات آنان دربارهی صدور انقلاب و آمادگی آنان برای نابود کردن عراق و سوریه و خلیج را حس میکند، یاد و خاطرهی عبیدیان و قرامطه در ذهنش زنده میشود.

به منظور کشف حقیقت و آشکار ساختن اسرار پوچ و باطل اهل باطل، این کتاب را تألیف نمودم و آن را به سه باب تقسیم کردم:

باب اول: دربارهی تاریخ باطنیهای رافضی است و در آن بیان کردهام که دعوت آنان، همان دعوت به مجوسیت است و همچنین درباره کسانی که این دعوت را انجام میدهند و از مکر و نیرنگ آنان علیه اسلام و مسلمین بحث کردهام. و اینکه چگونه آنها با دشمنان الله متعال دوستی و از آنان پیروی و چگونه با هر کافری ضد اسلام و مسلمین همکاری مینمودهاند.

باب دوم: در این باب دربارهی عقاید فاسد آنان بحث کردهام. و گواهی بزرگان اسلام در گذشته و حال، دربارهی آنان را آوردهام و پرده از توطئه شیعیانی که هم عصر ما هستند برداشته و بیان نمودهام که آنان از شیعیان دیروز بدترند.

یک فصل را به تنهایی به خمینی اختصاص دادم و برای این کار از کتابهای خود او و تصریحاتش استفاده نمودم. نتیجه این بود که او فردی رافضی و متعصب و یک ایرانی متکبر بوده است. و بیان کردم که شیعه اصول خاص به خود را دارد و ما نیز اصول مخصوص خودمان را داریم. و هیچ مجالی برای نزدیکی با آنان وجود ندارد.

باب سوم: وسیعترین باب کتاب است که شامل فصلهای زیر است:
• ایالات متحدهی آمریکا و انقلاب ایران
• توطئههای روافض علیه خلیج و عراق
• چه چیزی در پشت پرده نزدیکی روافض با نصیریان است؟
• آشیانه کردن آنان و رخنه نمودن در جهان اسلام
• اوضاع داخلی ایران

بنابراین این کتاب شامل مسائل عقیدتی، سیاسی و تاریخی است و فکر میکنم بیشتر نویسندگان جدید از این روش غفلت کردهاند. آنان یا در باب عقیده مطلب مینویسند، یا در باب تاریخی و به ندرت هم در باب مسائل سیاسی، اما سلف صالح ما ش اگر درباره موضوعی بحث میکردند، حق آن را از جوانب گوناگون ادا مینمودند.

تلاش نمودم هر چه را مینویسم، مراجع آن را ذکر کنم و یک خبر را با اخبار دیگر ارتباط داده و دربارهی آن بررسی دقیق نمایم.

بنده میدانم که رافضه به بدترین شیوه با این کتاب برخورد خواهدکرد. و دربارهی این کتاب و نویسندهاش مطلبها خواهند نوشت و هیچ ناسزایی را در فرهنگ پَست و واژهنامهی خود نمییابند، مگر اینکه آن را به من نسبت میدهند. و نکوهشهای برخی از افراد منسوب به اهل سنت را برای ایراد گرفتن بر من خواهند خرید ..

الله متعال میداند که من از آنان انتظاری جز این موضعگیری ندارم و چگونه به صلح و سلامت از کسی امیدوار باشم که هیچ کس از اهل و خانواده رسول الله صلی الله علیه وسلم و ابوبکر و عمر و عثمان رضی اللع عنهم از دست آنان در امان نبوده است. تمام امید من این است که خداوند متعال ثواب این تلاش را در روزی که مال و فرزند سودی نخواهد داشت، به من عطاء نماید.

اما خواستهی من از مسلمانان اهل سنت و جماعت، و سایر جماعتهای اسلامی این است که با تعمق این کتاب را بخوانند و آن را در قلب خود جای دهند.

در هر صورت این کتاب را از روی خشم به خاطر خدا و در دفاع از دینش تهیه کردم. بار الها آن را از من بپذیر و آن را در کارنامهی اعمالم قرار بده. به راستی که تو شنونده و اجابت کنندهای.